Aktualności

Czarny koń został w Gosprzydowej

Szachy doskonale kształtują pozytywny charakter młodego człowieka, rozwijają koncentrację. W gminie Gnojnik pierwsze miesiące zimy są okresem wytężonej pracy dla szachistów tych maluczkich i dorosłych, tych z posiadanymi kategoriami szachowymi i amatorów. W sobotę 09.02.2013 roku w świetlicy wiejskiej Centrum Kultury w Gnojniku odbyły się Gminne Mistrzostwa Szachowe o czarnego konia. Rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund. Prawo do gry penis mieli tylko mieszkańcy Gminy Gnojnik. O miano najlepszego szachisty walczyło 24 zawodników z Gosprzydowej, z Gnojnika i z Uszwi. Mistrzem gminy została Urszula Mróz z Gosprzydowej, króluje w Gminie po raz pierwszy. Tym samym rzeźba czarnego konia stanie się jej własnością dopiero po trzech z rzędu wygranych turniejach . Wicemistrzem Gminy został Przemysław Kulas z Gosprzydowej. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Wąs, również z Gosprzydowej. Czwarte miejsce zajął Jacek Kowalczyk z Gnojnika. Piąte miejsce przypadło Kamil Kulas z Gosprzydowej. Szóste zajął Piotr Kornaś też z Gosprzydowej . Na 7 uplasował się Łukasz Kulas z Gosprzydowej. Na ósmym znalazł się Dominik Zapiór z Gnojnika . Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Piotr Cieśla , najstarszym Piotr Kornaś. Obaj zawodnicy z Gosprzydowej. Wszyscy pozostali szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i drobne upominki.
Organizatorzy dziękują państwu Antczakom właścicielom cukierni „Poezja” w Gnojniku za podarowanie słodkiego poczęstunku dla młodych szachistów.

Gminny turniej to przedsmak tego co czeka nas w ostatni weekend lutego – 23 i 24 w sali Domu Strażaka w Gnojniku. Wówczas rozegrany zostanie XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia. W tym dniu na zawodników i kibiców szachowych czekają ogromne emocje. Będzie o co walczyć. Oprócz głównego trofeum tj. Czarnego Konia dla seniorów i źrebiątka dla juniorów, będzie do wygrania wiele cennych nagród. Trzeba podkreślić, że od wielu lat ten turniej jest turniejem otwartym. Tym samym o wspaniałe konie, rzeźbione w drewnie przez tutejszego rzeźbiarza Czesława Gazdę i inne znakomite nagrody mogą walczyć wszyscy bez względu na przynależność klubową, posiadane kategorie szachowe, czy też miejsce zamieszkania. Szczegółowe informacje dotyczące tego prestiżowego turnieju udzielają organizatorzy. Z regulaminem turnieju można się również zapoznać na stronie internetowej Centrum Kultury www.ck.gnojnik.pl.

Gminne Mistrzostwa Szachowe o czarnego konia :: Gnojnik 2013