Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów na brzeskiej Kręgielni…

W dniach 14,15 kwietnia 2018 r. Kręgielnia BOSiR Brzesko gościła najlepszych kręglarzy w Polsce w kategorii Junior i Juniorka. W tych dniach odbyły się Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym, których BOSiR Brzesko był współorganizatorem wraz z Polskim Związkiem Kręglarskim.

10 juniorek i 27 juniorów w sobotę o godzinie 10.00 przystąpiło do sportowej rywalizacji na torach kręglarskich brzeskiej Kręgielni. Obiekt jest doskonale przygotowany na takie zawody, a dodatkowo zakupione zostały nowe kule i kręgle, aby godnie przyjąć kręglarzy z całego kraju. Do zawodów zgłosiły się takie Kluby jak: KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, KS Polonia 1912 Leszno, KS Start Gostyń, KK Amica-Dziewiątka Wronki, Pilica Tomaszów Mazowiecki, KS Polonia Łaziska Górne, KS Zatoka Puck, MLKS Tucholanka Tuchola, KK Wrzos Sieraków oraz miejscowy BOSiR Brzesko.

Sportowa rywalizacja odbywała się w klasyfikacji indywidualnej juniorek i juniorów oraz w klasyfikacji par. Nasi miejscowi zawodnicy okazali się bardzo hojni dla swoich kolegów, koleżanek z innych Klubów, gdyż zajęli miejsca poza ścisłą czołówką. Najlepiej wypadła para Kuba Tomczyk i Igor Szydłowski, którzy zajęli 4 miejsce.

Cieszy natomiast fakt, że nasz obiekt i miasto Brzesko zostało docenione przez władze Polskiego Związku Kręglarskiego. Podczas dekoracji zostaliśmy odznaczeni certyfikatem Miasto Przyjazne Kręglom Klasycznym, który odebrał burmistrz Grzegorz Wawryka oraz dyrektor BOSiR Marek Dadej.

Sędzią głównym zawodów był Bogumił Kulka, sekretarzem Jan Majchrzak. Dekoracji zwycięzców dokonali: burmistrz Brzeska, dyrektor BOSiR oraz Maciej Kląskała (Polski Związek Kręglarski).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom i trenerom dziękujemy za udział.