Aktualności

Młodzi brzescy pływacy znów nie zawiedli

Ksawery Masiuk w dalszym ciągu liderem klasyfikacji generalnej MOZP, Amelka Marek druga, a Patrykowi Gibule zabrakło 8 pkt. do trzeciego miejsca.

21. listopada do bocheńskiej Krytej Pływalni im. Jana Kota zjechali się młodzi pływacy z całego województwa Małopolskiego na kolejną rundę cyklu „Sobota Pływacka” MOZP. Tradycyjnie silnie były reprezentowane krakowskie kluby pływackie – UKS „SMS Galicja” Kraków, KS Korona Kraków i AS „Siemacha” ASP Kraków oraz „Ósemka Oświęcim i STP Nowy Sącz. W Bochni dawne województwo tarnowskie reprezentowała mała ale silna ekipa brzeskiego BOSiR i tarnowskiego „Sokół – Mościce”.

Zawody były o tyle interesujące, że były dla trenerów sprawdzeniem formy zawodników przed zbliżającymi się za dwa tygodnie zimowymi mistrzostwami okręgu, które też odbędą się na bocheńskiej pływalni.

Młodzi pływacy brzeskiego BOSiR spisali się nadzwyczaj dobrze. Tradycyjnie złoto na 100m stylem grzbietowym oraz 400m stylem dowolnym wywalczył Ksawery Masiuk. O ile w grzbiecie nie było niespodzianki i dopłynął z dużym zapasem czasowym 8s przed Mateuszem Dyrkiem z STP Nowy Sącz, o tyle na 400m dowolnym sprawił wielka niespodziankę wygrywając z dobrym wynikiem i wyprzedzając o 2s Piotrka Sadowego również z STP Nowy Sącz. Ten dobrze rokujący pływak wywalczył ponadto srebro na 50m delfinem przegrywając nieznacznie z zawodnikiem „Omegi” Olkusz Adamem Szymankiem. Te zwycięstwa dały mu w konsekwencji kolejny raz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Równie doskonale spisała sie młodziutka Amelia Marek z Łysej Góry, która wygrała na 100m klasykiem i 100m zmiennym. Do kompletu zwycięstw dorzuciła jeszcze srebro na 50m dowolnym. Do pełni szczęścia zabrakło 8 pkt i w klasyfikacji generalnej musiała ustąpić Emili Kercel z „Siemacha” ASP Kraków. Równie dobrze spisał się Patryk Gibuła z Przyborowa, który wywalczył pierwsze miejsce na 50m motylkiem, dobre trzecie miejsce na 200m dowolnym i „niestety” 4 miejsce na 100m zmiennym. Dało to Patrykowi Gibule dobre IV miejsce w klasyfikacji generalnej ale jak sam powiedział z lekkim niedosytem. W zawodach rewelacyjnie spisała się 10-letnia Patrycja Smoleń, która wywalczyła z dobrym czasem srebro na 200m dowolnym. Reszta zawodników spisała sie równie dobrze ocierając się o podium.

Rewelacyjne wyniki brzeskich pływaków z Bochni pozwalają ze spokojem czekać na mistrzostwa okręgu MOZP za dwa tygodnie. Mamy oczywiście nadzieję, że wrócą z podobnym o ile nie lepszym dorobkiem medalowym.

Równolegle z zawodami w Bochni najmłodsi pływacy brzeskiego BOSiR walczyli na basenie w podkarpackiej Kolbuszowej na Jubileuszowych Zawodach Pływackich Dzieci. Rewelacyjnie spisała się  Judyta Kusion (rocznik 2006), która wywalczyła złoto na 100m i 200m dowolnym, a srebro na 50m również dowolnym. Bardzo dobrze popłynęła Małgorzata Skoczek (rocznik 2007), która wywalczyła dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Te wszystkie wyniki pozwalają stwierdzić, że trener brzeskich pływaków Marcin Kacer doskonale przygotował swoich zawodników do sezonu pływackiego.