Zapowiedzi

XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych

W dniach od 25-27 maja 2012 r. w Szczurowej odbędzie się XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych z Małopolski Zachodniej i Wschodniej pn „Krakowski Wianek”. Szczurowa, 25-27 maj 2012 r. Celem imprezy jest ochrona, popularyzacja i dokumentacja folkloru regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich oraz Pogórza Ciężkowickiego. Przegląd ma charakter konkursu, a w konfrontacji mogą wziąć udział młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne, kapele ludowe, instrumentaliści, mistrzowie z uczniami oraz grupy śpiewacze.

PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK

25 maja 2012 r. /piątek/

godz. 16.00 – 19:00                      prezentacje konkursowe XXX Przeglądu Zespołów
                                                         Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych
                                                         im. J. Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK

  1. 1.godz. 16:05 – 16:Kapela Ludowa DĘBIŃSKIEGO CENTRUM KULTURY w Jastwi
  2. 2.godz. 16:10 – 16:Grupa Śpiewacza CHECHLANKI z Chechła
  3. 3.godz. 16:15 – 16:Grupa Śpiewacza KGW z Młoszowej
  4. 4.godz. 16:20 – 16:Męska Grupa Śpiewacza BOLĘCANIE z Bolęcina
  5. 5.godz. 16:25 – 16:Zespół Regionalny PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej
  6. 6.godz. 16:55 – 17:Kapela Ludowa ŁAPANOWIANIE z Łapanowa
  7. 7.godz. 17:00 – 17:Józef RÓŻYŃSKI z Bochni – instrumentalista (heligonka)
  8. 8.godz. 17:05 – 17:Tomasz FERENC z Trzciany – instrumentalista (klarnet)
  9. 9.godz. 17:10 – 17:Józef ŚWISTAK z Woli Dębińskiej – instrumentalista (heligonka)
  10. 10.godz. 17:15 – 17:Grupa Śpiewacza ZF OTFINOWIANIE z Otfinowa
  11. 11.godz. 17:20 – 17:Mikołaj CHYC z Goruszowa – instrumentalista (heligonka)
  12. 12.godz. 17:25 – 17:Grupa Śpiewacza KARNIOWIANIE z Karniowic
  13. 13.godz. 17:30 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza BOLĘCANKI z Bolęcina
  14. 14.godz. 17:35 – 17:Grupa Śpiewacza LGOCANKI z Lgoty
  15. 15.godz. 17:40 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza WIETRZYCHOWIANIE z Wietrzychowic
  16. 16.godz. 17:45 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza ZPiT PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
  17. 17.godz. 17:50 – 17:Grupa Śpiewacza z Siemiechowa
  18. 18.godz. 17:55 – 18:Żeńska Grupa Śpiewacza POGÓRZANKI z Jastrzębi
  19. 19.godz. 18:00 – 18:Męska Grupa Śpiewacza ZPiT PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
  20. 20.godz. 18:05 – 18:Męska Grupa Śpiewacza POGÓRZANIE z Jastrzębi
  21. 21.godz. 18:10 – 18:Antoni HOŁDA z Kąśnej Górnej – instrumentalista (skrzypce)
  22. 22.godz. 18:15 – 18:Kapela Ludowa MŁODZI SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa
  23. 23.godz. 18:20 – 18:Kapela Ludowa SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa
  24. 24.godz. 18:25 – 18:Młodzieżowa Kapela Ludowa NASE GRANIE z Iwkowej
  25. 25.godz. 18:30 – 18:Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
  26. 26.godz. 18:45 – 19:Zespół Pieśni i Tańca IWKOWIANIE z Iwkowej

               

 

KOMISJA ARTYSTYCZNA

Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Aleksander SMAGA
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

                                

BIURO ORGANIZACYJNE

Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie

Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK

 

26 maja 2012 r. /sobota/

godz. 13:00 – 14:40                                  I część prezentacji konkursowych

  1. 1.godz. 13:10 – 13:Kapela Ludowa RZ KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ z Brzeska
  2. 2.godz. 13:15 – 13:Paweł DULĘBA z Zaborowa – instrumentalista (heligonka)
  3. 3.godz. 13:20 – 13:Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE ze Szczurowej
  4. 4.godz. 13:25 – 13:Kapela Ludowa ZALASOWIOKI z Zalasowej
  5. 5.godz. 13:30 – 13:Gerard KULA z Zalasowej – instrumentalista (listek)
  6. 6.godz. 13:35 – 13:Janusz FUDYMA z Zalasowej – instrumentalista (heligonka)
  7. 7.godz. 13:40 – 13:Kapela Ludowa WOLANIE z Woli Zabierzowskiej
  8. 8.godz. 13:45 – 13:Aleksander OSTROWSKI z Zabierzowa Bocheńskiego
                                                                                                             – instrumentalista (heligonka)
  9. 9.godz. 13:50 – 13:Grupa Śpiewacza z RUDNA
  10. 10.godz. 13:55 – 14:Grupa Śpiewacza ZA LASU z Zalasowej
  11. 11.godz. 14:00 – 14:Grupa Śpiewacza KOŃCZANKI z Sułoszowej III
  12. 12.godz. 14:05 – 14:Grupa Śpiewacza KUMOTERKI z Tarnowa
  13. 13.godz. 14:10 – 14:Grupa Śpiewacza SUŁOSZOWIANKI z Sułoszowej I
  14. 14.godz. 14:15 – 14:Zespół Śpiewaczy NIEDŹWIEDZOKI z Niedźwiedzy
  15. 15.godz. 14:20 – 14:Kapela Ludowa W KUŹNI U KOWALA z Kowalowej
  16. 16.godz. 14:25 – 14:Grupa Śpiewacza CHORĄGWIANKI z Chorągwicy              
  17. 17.godz. 14:3 0 – 14:Męska Grupa Śpiewacza z GDOWA
  18. 18.godz. 14:35 – 14:Kapela Regionalna GDOWIANIE z Gdowa

              

               

 

                        godz. 15:00 – 16:30         PRZERWA

                godz. 16:30 – 17:35           II część prezentacji konkursowych

 

  1. 1.godz. 16:30 – 16:Michał PASTUCH z Rudych Rysi – MISTRZ
                                                   z uczniami: Daniel PASTUCH , Bartłomiej KLIMAJ,
                                                                        Damian MAJ, Adrian GAŁEK, – /heligonka/
  2. 2.godz. 16:45 – 16:Grupa Śpiewacza GRABNIANKI z Grabna
  3. 3.godz. 16:50 – 16:Grupa Śpiewacza GWOŹDZIEC z Gwoźdźca

 

 

 

 

  1. 4.godz. 16:55 – 17:Grupa Śpiewacza KOZIEROWIANIE z Kozierowa
  2. 5.godz. 17:00 – 17:Męski Zespół Śpiewaczy POMORZANY z Olkusza
  3. 6.godz. 17:05 – 17:Zespół Śpiewaczy PODGRODZIANIE z Podgrodzia
  4. 7.godz. 17:10 – 17:Grupa Śpiewacza BRACIEJOWIANKI z Braciejówki
  5. 8.godz. 17:15 – 17:Grupa Śpiewacza WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic
  6. 9.godz. 17:20 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza POMORZANY z Olkusza
  7. 10.godz. 17:25 – 17:Paweł OPYD z Siedlca – instrumentalista (heligonka)
  8. 11.godz. 17:30 – 17:Grupa Śpiewacza SIEDLECANKI z Siedlca


KOMISJA ARTYSTYCZNA

Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

                                            

BIURO ORGANIZACYJNE

Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
                                                                                                 
                 Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
                                                              MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

 


PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK

 

27 maja 2012 r. /niedziela/

godz. 11.00 – 15.15             I część prezentacji konkursowych

  1. 1.godz. 11:10 – 11:Kapela Ludowa GWOŹDZIEC z Gwoźdźca
  2. 2.godz. 11:15 – 11:Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca
  3. 3.godz. 11:45 – 12:Zespół Regionalny BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich
  4. 4. godz. 12:15 – 12:Zespół Regionalny SCUROSKO MAGIERECKA ze Szczurowej
  5. 5.godz. 12:35 – 13:Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej
  6. 6.godz. 13:00 – 13:Zespół Pieśni i Tańca JADOWNICZANIE z Jadownik
  7. 7.godz. 13:15 – 13:Zespół Pieśni i Tańca SUŁKOWIANIE z Sułkowa
  8. 8.godz. 13.40 – 13:Kapela Ludowa MOGILANIE z Mogilan
  9. 9.godz. 13:45 – 14:Zespół Regionalny MOGILANIE z Mogilan

 

godz. 14.15 – 15:15                  PRZERWA

godz. 15:20 – 18.20                       II część prezentacji konkursowych

  1. 1.godz. 15.20 – 15.Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa
                                                                                                                        (grupa młodzieżowa)
  2. 2.godz. 15:40 – 16:Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa
  3. 3.godz. 16:10 – 16:Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa
  4. 4.godz. 16:40 – 17:Zespół Folklorystyczny TRZEBINIANIE z Trzebini
  5. 5.godz. 17:10 – 17:Zespół Pieśni i Tańca ZAGÓRZANIE z Zagórza
  6. 6.godz. 17:35 – 17:Kapela SIEDLECKA z Siedlca
  7. 7.godz. 17:40 – 17:Marcin KORBUT z Siedlca – instrumentalista (heligonka)
  8. 8.godz. 17:45 – 18:Zespół Regionalny SIEDLECANIE z Siedlca                                                                                                          
  9. 9.godz. 18:00 – 18:Zespół Regionalny POJAWIANIE z Pojawia

godz. 20.30                         odczytanie protokołu Komisji Artystycznej XXX Przeglądu Zespołów
                                   Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych
                                   im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK
                                                                                                            – wręczenie nagród i dyplomów

 

 

 

KOMISJA ARTYSTYCZNA

Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

                                                                                                                                                                          BIURO ORGANIZACYJNE

Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie

Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

Powiązane artykuły

Back to top button