Aktualności

Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w pływaniu

Ubiegły weekend był bardzo pracowity, owocny w medale i doskonałe wyniki naszych młodych pływaków z sekcji pływackiej BOSiR Brzesko. Pływalnia bocheńskiego MOSiR – u okazała się bardzo gościnna dla naszych zawodników. Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego są bardzo ważnymi zawodami, ponieważ podsumowują pracę trenerów w całym roku. W związku z tym do Bochni przyjechały reprezentacje wszystkich klubów małopolskich, a o tytuły najlepszych pływaków walczyło 326 zawodników reprezentujących barwy 28 klubów.

Ekipa z brzeskiego BOSiR-u choć mało liczna pokazała, że należy do najlepszych w Małopolsce. Ksawery Masiuk okazał się bezkonkurencyjny na dystansach 200 m stylem dowolnym, 800 m dowolnym oraz na 200 m stylem grzbietowym. Te doskonałe wyniki dały Ksaweremu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw oraz tytuł Najlepszego Pływaka wśród 12-latków Małopolski.

Weronika Kusion obroniła złoty medal z poprzedniego roku na dystansie 200 m motylkiem oraz wywalczyła złote medale na 400 m i 800 m stylem dowolnym.

Oliwia Mikulska obroniła brązowy medal z ubiegłego roku na dystansie 100 m klasykiem oraz dodała drugi brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Dużą niespodziankę sprawiły Patrycja Gicala oraz Oliwia Brach. Patrycja wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym oraz drugi brązowy krążek na 800 m stylem dowolnym. Natomiast Oliwia wywalczyła brązowy medal na dystansie 400 m dowolnym.

Bardzo dobry start zanotował również Janek Nowak, który na dystansie 800 m dowolnym wywalczył brązowy medal, a na 1500 m dowolnym zabrakło Jankowi tylko 17 s do podium.

Maja Madej dwukrotnie otarła się o podium zajmując 4 miejsce –najgorsze dla sportowca.

Na bocheńskiej pływalni nie zabrakło również naszego olimpijczyka Wojtka Wojdaka, który w kategorii 16 lat i starsi wywalczył miano najlepszego zawodnika.

Gratulacje dla zwycięzców i całej ekipy brzeskich pływaków, życzymy dalszych sukcesów. Natomiast za Wojtka Wojdaka trzymamy mocno kciuki, który od 6 grudnia będzie walczył na Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Powodzenia!