Aktualności

„ZŁOTE DZIEWCZYNY” z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku

Szczęśliwym dniem dla drużyny dziewcząt, reprezentujących Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Brzesku w wojewódzkich zawodach w biegach przełajowych, okazał się 17 maja 2017 roku.

Aby podjąć walkę o mistrzostwo Małopolski, uczennice musiały wygrać zawody gminne i powiatowe, w których nie dały szans rywalkom. Suma zdobytych punktów dała drużynie I miejsce w zawodach na obu szczeblach i awans do Finału Wojewódzkiego w Nowym Targu, gdzie dziewczęta zdobyły upragniony tytuł MISTRZYŃ MAŁOPOLSKI w biegach przełajowych. Warto dodać, że uczennice PG 2 już po raz trzeci stają na podium Finału Wojewódzkiego Drużynowych Biegów Przełajowych. Od wielu lat do tych zawodów przygotowuje zespól nauczycielka wychowania fizycznego – Renata Hamielec.

Skład ZŁOTEJ DRUŻYNY stanowiły: Patrycja Ciuruś, Oliwia Jaworska, Maja Madej, Kinga Mendel, Antonina Serwin, Oliwia Sowa i Joanna Szylar.

W klasyfikacji Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych uczennica PG 2 w Brzesku – Oliwia Sowa wywalczyła I miejsce i zdobyła złoty medal, a Antonina Serwin zajęła V miejsce.

Również drużyna chłopców zdobyła wysokie IV miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych w Nowym Targu. Trenerem drużyny chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego – Robert Sakowicz.