XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych
W dniach od 25-27 maja 2012 r. w Szczurowej odbędzie się XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych z Małopolski Zachodniej i Wschodniej pn „Krakowski Wianek”. Szczurowa, 25-27 maj 2012 r. Celem imprezy jest ochrona, popularyzacja i dokumentacja folkloru regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich oraz Pogórza Ciężkowickiego. Przegląd ma charakter konkursu, a w konfrontacji mogą wziąć udział młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne, kapele ludowe, instrumentaliści, mistrzowie z uczniami oraz grupy śpiewacze.
PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK
25 maja 2012 r. /piątek/
godz. 16.00 – 19:00 prezentacje konkursowe XXX Przeglądu Zespołów
Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych
im. J. Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK
- 1.godz. 16:05 – 16:Kapela Ludowa DĘBIŃSKIEGO CENTRUM KULTURY w Jastwi
- 2.godz. 16:10 – 16:Grupa Śpiewacza CHECHLANKI z Chechła
- 3.godz. 16:15 – 16:Grupa Śpiewacza KGW z Młoszowej
- 4.godz. 16:20 – 16:Męska Grupa Śpiewacza BOLĘCANIE z Bolęcina
- 5.godz. 16:25 – 16:Zespół Regionalny PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej
- 6.godz. 16:55 – 17:Kapela Ludowa ŁAPANOWIANIE z Łapanowa
- 7.godz. 17:00 – 17:Józef RÓŻYŃSKI z Bochni – instrumentalista (heligonka)
- 8.godz. 17:05 – 17:Tomasz FERENC z Trzciany – instrumentalista (klarnet)
- 9.godz. 17:10 – 17:Józef ŚWISTAK z Woli Dębińskiej – instrumentalista (heligonka)
- 10.godz. 17:15 – 17:Grupa Śpiewacza ZF OTFINOWIANIE z Otfinowa
- 11.godz. 17:20 – 17:Mikołaj CHYC z Goruszowa – instrumentalista (heligonka)
- 12.godz. 17:25 – 17:Grupa Śpiewacza KARNIOWIANIE z Karniowic
- 13.godz. 17:30 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza BOLĘCANKI z Bolęcina
- 14.godz. 17:35 – 17:Grupa Śpiewacza LGOCANKI z Lgoty
- 15.godz. 17:40 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza WIETRZYCHOWIANIE z Wietrzychowic
- 16.godz. 17:45 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza ZPiT PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
- 17.godz. 17:50 – 17:Grupa Śpiewacza z Siemiechowa
- 18.godz. 17:55 – 18:Żeńska Grupa Śpiewacza POGÓRZANKI z Jastrzębi
- 19.godz. 18:00 – 18:Męska Grupa Śpiewacza ZPiT PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
- 20.godz. 18:05 – 18:Męska Grupa Śpiewacza POGÓRZANIE z Jastrzębi
- 21.godz. 18:10 – 18:Antoni HOŁDA z Kąśnej Górnej – instrumentalista (skrzypce)
- 22.godz. 18:15 – 18:Kapela Ludowa MŁODZI SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa
- 23.godz. 18:20 – 18:Kapela Ludowa SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa
- 24.godz. 18:25 – 18:Młodzieżowa Kapela Ludowa NASE GRANIE z Iwkowej
- 25.godz. 18:30 – 18:Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
- 26.godz. 18:45 – 19:Zespół Pieśni i Tańca IWKOWIANIE z Iwkowej
KOMISJA ARTYSTYCZNA
Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Aleksander SMAGA
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
BIURO ORGANIZACYJNE
Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK
26 maja 2012 r. /sobota/
godz. 13:00 – 14:40 I część prezentacji konkursowych
- 1.godz. 13:10 – 13:Kapela Ludowa RZ KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ z Brzeska
- 2.godz. 13:15 – 13:Paweł DULĘBA z Zaborowa – instrumentalista (heligonka)
- 3.godz. 13:20 – 13:Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE ze Szczurowej
- 4.godz. 13:25 – 13:Kapela Ludowa ZALASOWIOKI z Zalasowej
- 5.godz. 13:30 – 13:Gerard KULA z Zalasowej – instrumentalista (listek)
- 6.godz. 13:35 – 13:Janusz FUDYMA z Zalasowej – instrumentalista (heligonka)
- 7.godz. 13:40 – 13:Kapela Ludowa WOLANIE z Woli Zabierzowskiej
- 8.godz. 13:45 – 13:Aleksander OSTROWSKI z Zabierzowa Bocheńskiego
– instrumentalista (heligonka) - 9.godz. 13:50 – 13:Grupa Śpiewacza z RUDNA
- 10.godz. 13:55 – 14:Grupa Śpiewacza ZA LASU z Zalasowej
- 11.godz. 14:00 – 14:Grupa Śpiewacza KOŃCZANKI z Sułoszowej III
- 12.godz. 14:05 – 14:Grupa Śpiewacza KUMOTERKI z Tarnowa
- 13.godz. 14:10 – 14:Grupa Śpiewacza SUŁOSZOWIANKI z Sułoszowej I
- 14.godz. 14:15 – 14:Zespół Śpiewaczy NIEDŹWIEDZOKI z Niedźwiedzy
- 15.godz. 14:20 – 14:Kapela Ludowa W KUŹNI U KOWALA z Kowalowej
- 16.godz. 14:25 – 14:Grupa Śpiewacza CHORĄGWIANKI z Chorągwicy
- 17.godz. 14:3 0 – 14:Męska Grupa Śpiewacza z GDOWA
- 18.godz. 14:35 – 14:Kapela Regionalna GDOWIANIE z Gdowa
godz. 15:00 – 16:30 PRZERWA
godz. 16:30 – 17:35 II część prezentacji konkursowych
- 1.godz. 16:30 – 16:Michał PASTUCH z Rudych Rysi – MISTRZ
z uczniami: Daniel PASTUCH , Bartłomiej KLIMAJ,
Damian MAJ, Adrian GAŁEK, – /heligonka/ - 2.godz. 16:45 – 16:Grupa Śpiewacza GRABNIANKI z Grabna
- 3.godz. 16:50 – 16:Grupa Śpiewacza GWOŹDZIEC z Gwoźdźca
- 4.godz. 16:55 – 17:Grupa Śpiewacza KOZIEROWIANIE z Kozierowa
- 5.godz. 17:00 – 17:Męski Zespół Śpiewaczy POMORZANY z Olkusza
- 6.godz. 17:05 – 17:Zespół Śpiewaczy PODGRODZIANIE z Podgrodzia
- 7.godz. 17:10 – 17:Grupa Śpiewacza BRACIEJOWIANKI z Braciejówki
- 8.godz. 17:15 – 17:Grupa Śpiewacza WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic
- 9.godz. 17:20 – 17:Żeńska Grupa Śpiewacza POMORZANY z Olkusza
- 10.godz. 17:25 – 17:Paweł OPYD z Siedlca – instrumentalista (heligonka)
- 11.godz. 17:30 – 17:Grupa Śpiewacza SIEDLECANKI z Siedlca
KOMISJA ARTYSTYCZNA
Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
BIURO ORGANIZACYJNE
Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
PROGRAM
XXX Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Cierniaka
KRAKOWSKI WIANEK
27 maja 2012 r. /niedziela/
godz. 11.00 – 15.15 I część prezentacji konkursowych
- 1.godz. 11:10 – 11:Kapela Ludowa GWOŹDZIEC z Gwoźdźca
- 2.godz. 11:15 – 11:Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca
- 3.godz. 11:45 – 12:Zespół Regionalny BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich
- 4. godz. 12:15 – 12:Zespół Regionalny SCUROSKO MAGIERECKA ze Szczurowej
- 5.godz. 12:35 – 13:Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej
- 6.godz. 13:00 – 13:Zespół Pieśni i Tańca JADOWNICZANIE z Jadownik
- 7.godz. 13:15 – 13:Zespół Pieśni i Tańca SUŁKOWIANIE z Sułkowa
- 8.godz. 13.40 – 13:Kapela Ludowa MOGILANIE z Mogilan
- 9.godz. 13:45 – 14:Zespół Regionalny MOGILANIE z Mogilan
godz. 14.15 – 15:15 PRZERWA
godz. 15:20 – 18.20 II część prezentacji konkursowych
- 1.godz. 15.20 – 15.Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa
(grupa młodzieżowa) - 2.godz. 15:40 – 16:Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa
- 3.godz. 16:10 – 16:Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa
- 4.godz. 16:40 – 17:Zespół Folklorystyczny TRZEBINIANIE z Trzebini
- 5.godz. 17:10 – 17:Zespół Pieśni i Tańca ZAGÓRZANIE z Zagórza
- 6.godz. 17:35 – 17:Kapela SIEDLECKA z Siedlca
- 7.godz. 17:40 – 17:Marcin KORBUT z Siedlca – instrumentalista (heligonka)
- 8.godz. 17:45 – 18:Zespół Regionalny SIEDLECANIE z Siedlca
- 9.godz. 18:00 – 18:Zespół Regionalny POJAWIANIE z Pojawia
godz. 20.30 odczytanie protokołu Komisji Artystycznej XXX Przeglądu Zespołów
Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych
im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK
– wręczenie nagród i dyplomów
KOMISJA ARTYSTYCZNA
Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa
Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL
etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
BIURO ORGANIZACYJNE
Beata ROMPAŁA – koordynator Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Wiesław ŻYGŁOWICZ – obsługa foto-wideo Przeglądu
MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu