Aktualności

II Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby.

Już za niecałe trzy tygodnie w Brzesku odbędzie się II Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby.

Uruchomiona została elektroniczna aplikacja, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swój akces do biegu. http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=900

Ze względów organizacyjnych, ilość uczestników została określona na 300 osób. Podobnie jak w ubiegłym roku, przewidziany został bieg główny o długości 11.150 m, dla mniej zaawansowanych bieg towarzyszący o długości 5.250 m, oraz konkurencja Nordic Walking również o długości 5.250 m. Bieg odbędzie się w ostatnią sobotę października. Ten dzień zostanie już na stałe ustalony dla biegu.

Hasłem przewodnim biegu jest: Niech cie zobaczą. Celem jest zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów, do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze, a tym samym i bezpieczeństwo. Do promowania idei zostają zaproszeni biegacze, którzy trenują na co dzień na rogach publicznych i są zazwyczaj obserwowani przez innych uczestników ruchu drogowego. Chcemy aby na swoje treningi ubierali odblaski. Codzienny i systematyczny przykład powinien zachęcić innych do pójścia w ich ślady i założenia choćby najmniejszego elementu odblaskowego.

Zawodnicy w biegu głównym będą rywalizować zarówno w kategorii Open mężczyzn i kobiet jak i w licznych kategoriach wiekowych. W biegu towarzyszącym i Nordic Walking będzie kategoria Open i nie ma ograniczenia wiekowego dla startujących. Warunkiem dobre zdrowie i chęć zmierzenia się z dystansem. Ponieważ czas na pokonanie trasy jest wystarczająco długi, więc mogą z powodzeniem ją pokonać nawet bardzo początkujący biegacze. Każdy kto pomyślnie ukończy bieg, na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal, którzy w tym roku będzie nawiązywał do pogiętej w wypadku samochodowym ośmiokątnej tablicy znaku STOP. Wszyscy otrzymają również pamiątkowe imienne dyplomy z wydrukowanym zajętym w biegu miejscem i osiągniętym czasem.  Szczegółowy regulamin biegu znajduje się na stronie WWW.fundacjalazarus.pl Tam też zamieszczone zostały trasa i profile biegów.