Aktualności

Nie wiesz na kogo głosować?

W niedzielę 25 maja, odbędą się wybory do Europarlamentu Europejskiego. Mimo planów weekendowych, postarajmy się trafić do lokalu wyborczego, który otwarty będzie do godziny 21.00.

Niezdecydowanym przedstawiamy pełną listę kandydatów z naszego okręgu Małopolskie, Świętokrzyskie z siedzibą w Krakowie:

Warto zastanowić się wcześniej na kogo oddać głos!!!

Komitety ogólnopolskie:

KKW Europa Plus Twój Ruch

1. HARTMAN Jan Marek – nauczyciel akademicki, Kraków, TR

2. BIŃCZYCKA Elżbieta – teatrolog, Kraków, PD

3. KOPYCIŃSKI Sławomir Piotr – ekonomista, Kielce, TR

4. MARENIN Małgorzata Diana – nauczycielka, Kielce, TR

5. PIĄTKOWSKI Wiesław Jan – technik administracji, Mucharz, TR

6. ŻAK Monika Małgorzata – hotelarz, Kraków, bezpartyjna

7. ZIMNIAK Robert Roman – prawnik, Kraków, TR

8. MATHEA Anna Krystyna – przedsiębiorca, Zakrzów, bezpartyjna

9. WĄTROBA Sebastian Gabriel – aktor, Jaroszowice, bezpartyjny

10. STUPKIEWICZ-TUREK Agnieszka Karolina – pracownica socjalna, Białystok, TR

KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke

1. ŻÓŁTEK Stanisław Józef – matematyk, Kraków, KNP

2. BERKOWICZ Konrad Szczepan – programista aplikacji, Trzcinica, KNP

3. LEWICKI Dawid Marian – politolog, Kielce, KNP

4. JAMRO Szymon – inżynier budownictwa, Stróżówka, bezpartyjny

5. SZTERLEJA Barbara Maria – szef kuchni, Biskupice Radłowskie, bezpartyjna

6. CZARNEK Norbert Jerzy – programista aplikacji, Kraków, KNP

7. BANDUŁA Magdalena Maria – student, Kraków, KNP

8. RYŚ Anna Magdalena – księgowy, Wola Filipowska, KNP

9. SAWICKA Nina Anna – muzyk, Opole, KNP

10. SZATAN Jarosław Kazimierz – przedsiębiorca, Olkusz, KNP

KW Platforma Obywatelska RP

1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria – posłanka, Kraków, PO

2. WENTA Bogdan Brunon – trener piłki ręcznej, Kielce, bezpartyjny

3. SONIK Bogusław Andrzej – poseł, Kraków, PO

4. ACHINGER Elżbieta Jadwiga – prawnik, Raciborsko, PO

5. ŚWIT Grzegorz Sławomir – pracownik naukowo-dydaktyczny, Bilcza, PO

6. GUT-MOSTOWY Andrzej Józef – ekonomista, Zakopane, PO

7. BISZTYGA Stanisław – ekonomista, Kraków, PO

8. PACEWICZ-PYREK Katarzyna Maria – przedsiębiorca, Brzesko, PO

9. HANDZEL Ludomir Paweł – menager, Nowy Sącz, bezpartyjny

10. GĄDEK Lidia Stanisława – lekarz, Lgota Wolbromska, bezpartyjna

KW Polska Razem Jarosława Gowina

1. GOWIN Jarosław Adam – wykładowca akademicki, Kraków, PRJG

2. BIELAN Adam Jerzy – politolog, Kraków, PRJG

3. PUCHAŁA Jan – pracownik samorządowy, Podłopień, bezpartyjny

4. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna – politolog, Mogilany, PRJG

5. CIEŚLAK Michał – agroekonomista, Oblekoń, PRJG

6. KRZYWDZIŃSKA Ewa Alicja – przedsiębiorca, Kraków, PRJG

7. AUGUSTYN Paweł Piotr – mechanizator rolnictwa, Lubcza, PRJG

8. JÓŹWIK Anna Irena – przedsiębiorca, Skarżysko-Kamienna, bezpartyjna

9. SADKIEWICZ Łukasz – pracownik samorządowy, Węgrzce Wielkie, PRJG

10. TWORZYDŁO-WOŹNIAK Iwona Maria – adwokat, Łazy, bezpartyjna

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. SIEKIERSKI Czesław Adam – nauczyciel akademicki, Warszawa, PSL

2. KOZAK Wojciech – inżynier mechaniki pojazdowej, Zabawa, PSL

3. KURTYKA Halina Ewa – menedżer, Zabierzów, PSL

4. SORYS Stanisław Andrzej – socjolog, Pleśna, PSL

5. OCZKOWICZ Beata – inżynier budownictwa lądowego, Kielce, PSL

6. PIĄTKOWSKA Monika Jadwiga – prawnik, Sygneczów, bezpartyjna

7. PAWLAK Mirosław Antoni – poseł, Mierzawa, PSL

8. KAŁA Józef – inżynier hutnik, Polanka Wielka, PSL

9. KĘDZIERSKA Magdalena Dorota – inżynier budownictwa, Kielce, PSL

10. DUTKA Bronisław – inżynier rolnictwa, Pisarzowa, PSL

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. LEGUTKO Ryszard Antoni – nauczyciel akademicki, Mników, bezpartyjny

2. DUDA Andrzej Sebastian – prawnik, Kraków, PiS

3. TERLECKI Ryszard Iwon – historyk, Kraków, PiS

4. GOSIEWSKA Beata Barbara – senator, Warszawa, PiS

5. MURZYN Leszek – nauczyciel, Mierzeń, Prawica

6. PALUCH Anna – poseł, Krościenko nad Dunajcem, PiS

7. BARTUŚ Barbara Halina – prawnik, Lipinki, PiS

8. PĘK Bogdan Marek – inżynier zootechnik, Kraków, PiS

9. BUBULA Barbara Ewa – filolog, Kraków, PiS

10. CZESAK Edward Stanisław – inżynier mechanik, Brzesko, PiS

KWW Ruch Narodowy

1. WINNICKI Robert Artur – dziennikarz, Zgorzelec, bezpartyjny

2. KLUSKA Łukasz Dominik – przedsiębiorca, Nowy Sącz, bezpartyjny

3. KENIG Jerzy – przedsiębiorca, Kielce, bezpartyjny

4. KASIŃSKI Szymon Witold – informatyk, Chrostowa, bezpartyjny

5. TŁUCZKIEWICZ Agnieszka Weronika – studentka, Ostrowiec Świętokrzyski, bezpartyjna

6. PROCHOWNIK Marlena Anna – studentka, Bielsko-Biała, bezpartyjna

7. DOBROWOLSKI Witold Jan – student, Zakopane, bezpartyjny

8. JEDYNAK Małgorzata – przedsiębiorca, Końskie, UPR

9. DĘBEK Monika Anna – pedagog, Piekary Śląskie, bezpartyjna

10. KOBYLAS Krzysztof Piotr – historyk, Zamość, bezpartyjny

KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy

1. SENYSZYN Joanna – nauczyciel akademicki – nauki ekonomiczne, Kraków, SLD

2. SZEJNA Andrzej Jan – prawnik, Warszawa, SLD

3. ŻURAWSKI Maciej Stanisław – piłkarz, Poznań, bezpartyjny

4. JASKIERNIA Jerzy Andrzej – nauczyciel akademicki-nauki prawne, Warszawa, SLD

5. PIETRZYK Sławomir Jan – dziennikarz, Kraków, bezpartyjny

6. ROMANOWSKA Irena Anna – nauczyciel historii, Busko-Zdrój, SLD

7. BERNAT Franciszek Jan – inżynier, Tarnów, SLD

8. ORKISZ Jan – inżynier, Olkusz, UP

9. BARTEL Barbara – psycholog, Warszawa, bezpartyjna

10. BIESIADA Dominika Anna – politolog, Kraków, SLD

KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

1. ZIOBRO Zbigniew – prawnik, Kraków, SPZZ

2. WŁOSOWICZ Jacek Władysław – ekonomista, Bilcza, SPZZ

3. MULARCZYK Arkadiusz – adwokat, Nowy Sącz, SPZZ

4. SIARKA Edward – nauczyciel, Podsarnie, SPZZ

5. MALEC Lucyna – księgowa, Łopoń, SPZZ

6. KIJ Beata Elżbieta – filolog j. hiszpańskiego, Końskie, bezpartyjna

7. GILARSKI Mirosław Jan – historyk, Kraków, SPZZ

8. GŁOZAK-ZEMAN Kinga Małgorzata – nauczyciel-logopeda, Oświęcim, bezpartyjna

9. KRAMARCZYK Andrzej Antoni – trener kolarzy, Stryszów, SPZZ

10. RAKOCZY Agnieszka Edyta – zarządca nieruchomości, Szczygłów, SPZZ

Komitety regionalne:

KW Demokracja Bezpośrednia

1. BACHLEJ Joanna Maria – prawnik, Kraków, DB

2. BRONIEWICZ Michał Paweł – student, Wola Zachariaszowska, DB

3. KISIELEWSKI Łukasz Piotr – student, Kraków, DB

4. KALISZ Katarzyna Anna – student, Kraków, bezpartyjna, pop. DB

5. SKWARŁO Cezary Szczepan – student, Krzeszowice, PL

6. JANIK Katarzyna Edyta – student, Tomaszów Mazowiecki, bezpartyjna, pop. DB

7. PASZCZA Bartosz Marek – student, Kraków, bezpartyjny, pop. DB

8. KOWRYGO Marcin Andrzej – student, Bielsko-Biała, bezpartyjny, pop. DB

Powiązane artykuły

Zobacz także
Close
Back to top button