Aktualności

Sukces mieszkańca gminy Dębno!

na zdjęciu Piotr

W sobotę (14 XII 2013 r.) Piotr Matura, mieszkaniec wsi Sufczyn i zawodnik klubu TKS LOK Tarnów zajął drugie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej w kategorii juniorów starszych. Dzięki wysokiemu wynikowi strzelań (587,7 pkt) zakwalifikował się do Superfinału, w którym wzięło udział ośmiu najlepszych strzelców z naszego województwa. Jest on grą nerwów, ponieważ po pierwszych ośmiu strzałach odpada pierwsza osoba i po dwóch następnych kolejna. Na każdy z pierwszych sześciu strzałów zawodnicy mieli po 60 s. natomiast na kolejne już tylko 50s. Piotr Matura mimo iż jako jedyny strzelał z karabinka ładowanego ręcznie (przez co miał mniej czasu) i nie posiadał pełnego stroju, wytrzymał presję i zdobył brązowy medal Mistrzostw Małopolski seniorów. Jest to jak do tej pory największy sukces mieszkańca powiatu brzeskiego w tego typu imprezie. Dzięki zajęciu drugiego miejsca dorzucił również 4 pkt do klasyfikacji drużynowej, w której TKS LOK Tarnów zajął trzecie miejsce.