Aktualności

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin

24 sierpnia 2012r., w ramach obchodów III Dni Gminy Borzęcin, na terenie stawów Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej w Przyborowie zostały zorganizowane „Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin, Czesława Małka”. Pogoda nie zawiodła, sprawiając, że zawody dla wielu uczestników i osób towarzyszących były sposobem na relaksujące popołudnie.

Do zawodów zgłosiło się 31 miłośników łowienia ryb w różnych grupach wiekowych. Amatorzy wędkowania skrupulatnie przygotowali się do konkursu, bo przecież od przynęty zależy sukces połowów, a zatem i wygrana. Rywalizacja spławikowo-gruntowa na dwie wędki rozpoczęła się o godz. 1500, niedługo po zbiórce zawodników i wylosowaniu stanowisk. Sędzią głównym był Wiesław Zając, jednak konkurs nadzorowali także przewodniczący Rady Gminy wraz z wójtem gminy Borzęcin. Cicha, spokojna okolica sprzyjała relaksowi na łonie natury.

Po zakończeniu rywalizacji, o godz. 1830, rozpoczęło się ważenie złowionych ryb w obecności członków jury. Dla wędkarzy to z pewnością nie była tylko rywalizacja, ale też możliwość wymiany doświadczeń (porównania sprzętu, przynęt, możliwości technicznych). Okazało się, że pierwsze miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin, Czesława Małka zdobył Władysław Godzik. Miejsca na podium zajęli również Robert Baryczko (miejsce II) i Adam Oleksiak (miejsce III), a za nimi uplasowali się Marek Wójcik (miejsce IV), Ignacy Koczwara (miejsce V), Mateusz Kogut (miejsce VI) i Dawid Grynastyl (miejsce VII).

Zwycięzcom wręczono nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Podsumowaniem tego dnia było wspólne grillowanie dla wszystkich uczestników i organizatorów. – Zawody należały do udanych o czym świadczył dobry humor wszystkich przybyłych wędkarzy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, której w tym miejscu nie zabrakło. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy ponownie za rok – komentuje Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie.

III Dni Gminy Borzęcin :: 2012