Aktualności

I Nocny Turniej Kręglarski

W ubiegły piątek 12 czerwca na brzeskiej Kręgielni odbył się po raz pierwszy nocny turniej kręglarski, którego organizatorem był BOSiR Brzesko. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Nocne rozgrywki kręglarskie rozpoczęliśmy o godzinie 20.00, a zakończenie nastąpiło tuż przed 3.00 nad ranem. Zawody przyciągnęły dużą grupę miłośników sportu kręglarskiego oraz sporo kibiców przyszło dopingować swoich znajomych i kolegów. Rywalizacja odbywała się przy wspaniałej atmosferze sportowej w dwóch kategoriach wiekowych: Kobiety OPEN (6 zawodniczek) oraz Mężczyźni OPEN (29 zawodników). Turniej kręglarski był jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Brzeska 2015, a miał na celu również popularyzację sportu kręglarskiego oraz promocję nowego oświetlenia torów kręglarskich, które wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Zasady turnieju: każdy uczestnik miał do wykonania 60 rzutów do pełnych, a do finału awansowało 8 najlepszych zawodników i cztery najlepsze zawodniczki. Wynik z eliminacji i finału dawał wynik końcowy. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Domagała (655 pkt.), drugie miejsce zajęła Monika Woźniak – Drabek (654 pkt.) – obie zawodniczki z Krakowa, a trzecie miejsce zajęła miejscowa zawodniczka Katarzyna Pacewicz- Pyrek (576 pkt.). W kategorii męskiej najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Soból (736 pkt.), drugie miejsce wywalczył Tomasz Soból (729 pkt.), a trzecie Szczepan Zydroń (726 pkt.). Dekoracji najlepszych zawodników w imieniu Burmistrza dokonali Radni Rady Miejskiej w Brzesku Adam Kwaśniak oraz Krzysztof Stępak. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne zawody.