Aktualności

Zima z OkN-em

Wyjątkowo krótki sezon narciarski spowodowany najpierw brakiem śniegu a potem silnymi mrozami rozkręcił się dopiero na początku lutego. Po drodze były zawody Family Cup, w których udział był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Karpackiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Odbyły się również wyjazdy weekendowe, a potem dwa turnusy obozu we włoskich Dolomitach. Brało w nich udział 125 osób, w tym głównie rodziny narciarskie. Wspaniałe warunki śniegowe, dużo słońca sprawiły że stworzył się doskonały klimat do treningu, wypoczynku i szlifowania formy sportowej. Efekty szkolenia znalazły odbicie w cyklu zawodów , które odbyły się w ostatnich tygodniach zimy.

Najpierw w dniu 01.03 w Laskowej odbyły się VII Mistrzostwa Bochni pod patronatem burmistrza Kolawińskiego. Tradycyjnie wśród ponad 150 zawodników z Zakopanego , Rabki, Gorlic, Skawiny , Bochni i Krakowa znalazła się też kilkuosobowa reprezentacja Brzeska, głównie członków OKN-u, dzielnie walcząc na trudnej trasie przy padającym deszczu.

W tak mocnej konkurencji nasi członkowie uzyskali dobre wyniki. W najstarszej męskiej kategorii po raz trzeci z rzędu zwyciężył Kazimierz Brzyk, a trzeci na podium znalazł się Krzysztof Rębiasz, znany brzeski chirurg i goprowiec. W kategorii szkół średnich II miejsce zajęła Dagmara Oleś , IV była Agata Twardowska.. W kategorii open kobiet III miejsce zdobyła Katarzyna Brzyk. Taką samą pozycję wśród seniorów uzyskał Mateusz Obłąk.

W następnym dniu odbyły się XII Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, w których wzięło udział ponad 140 zawodników ze szkół naszego powiatu. Również ta impreza była współfinansowana przez Karpacką Spółkę Gazownictwa w Tarnowie. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Pająk Anita, Grabarz Ewa, Wadycka Anna, Przybyło Joanna wśród dziewcząt oraz Fijałkowski Kacper, Piotrowski Wojciech, Mikuliński Cyryl i Szydek Jakub wśród chłopców. W kategorii snowboardu zwyciężyli Katarzyna Kraczkiewicz i Tomasz Olchawa.

Dwa dni później 04.03 na zaprzyjaźnionym stoku Lubinki odbyły się I zawody o Puchar Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa, który sam osobiście wręczał je zwycięzcom poszczególnych kategorii. Zawodnicy związani z OKN-m okazali się być bardzo zachłanni i z pośród 6 pucharów 4 zabrali dla siebie. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Karolina Wilczyńska, Marcin Pokorny oraz Izabela i Kazimierz Brzyk. Na drugim miejscu podium uplasowali się Ania i Bartek Pokorny,

Kilka dni później 07.03.12 ponownie na trasach w Kluszkowcach odbył się po raz kolejny Memoriał Janusza Witowskiego i Zbigniewa Kuci wśród dorosłych.. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni. Także i ta impreza była sponsorowana przez Karpacką Spółkę Gazowniczą oddział w Tarnowie . Zawody odbyły się w godzinach wieczornych przy pięknie oświetlonych trasach. Dopisała piękna pogoda i pojawiła się spora liczba osób związana z naszymi zmarłymi tak przedwcześnie przyjaciółmi. Chociaż organizatorom chodziło głównie o uczczenie ich pamięci to jednak ambicje sportowe były bardzo duże i na trasie slalomu toczono prawdziwe boje o czym świadczą końcowe wyniki, gdzie na 3 przejazdy różnice pomiędzy zawodnikami wynosiły czasami po kilkanaście setnych części sekundy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Katarzyna Brzyk, Magdalena Kostecka, Izabela Brzyk wśród kobiet oraz Jakub Szydek, Stanisław Ropek, Kazimierz Brzyk w męskich kategoriach.

Na zakończenie sezonu odbywały się w Zakopanem na stokach Kasprowego Wierchu 59 Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej, w barwach której kiedyś startowali Janusz Witowski i Zbigniew Kucia. W tym roku i to z wielkim powodzeniem honoru brzeszczan broniła studentka tej uczelni od wielu lat aktywnie związana z Okocimskim Klubem Narciarskim – Karolina Wilczyńska. Zwyciężyła ona wśród studentek w III Memoriale Zbigniewa Kuci w slalomie gigancie oraz zajęła II miejsce w slalomie w Mistrzostwach Politechniki.