Nie wiesz na kogo głosować?
W niedzielę 25 maja, odbędą się wybory do Europarlamentu Europejskiego. Mimo planów weekendowych, postarajmy się trafić do lokalu wyborczego, który otwarty będzie do godziny 21.00.
Niezdecydowanym przedstawiamy pełną listę kandydatów z naszego okręgu Małopolskie, Świętokrzyskie z siedzibą w Krakowie:
Warto zastanowić się wcześniej na kogo oddać głos!!!
Komitety ogólnopolskie:
KKW Europa Plus Twój Ruch
1. HARTMAN Jan Marek – nauczyciel akademicki, Kraków, TR
2. BIŃCZYCKA Elżbieta – teatrolog, Kraków, PD
3. KOPYCIŃSKI Sławomir Piotr – ekonomista, Kielce, TR
4. MARENIN Małgorzata Diana – nauczycielka, Kielce, TR
5. PIĄTKOWSKI Wiesław Jan – technik administracji, Mucharz, TR
6. ŻAK Monika Małgorzata – hotelarz, Kraków, bezpartyjna
7. ZIMNIAK Robert Roman – prawnik, Kraków, TR
8. MATHEA Anna Krystyna – przedsiębiorca, Zakrzów, bezpartyjna
9. WĄTROBA Sebastian Gabriel – aktor, Jaroszowice, bezpartyjny
10. STUPKIEWICZ-TUREK Agnieszka Karolina – pracownica socjalna, Białystok, TR
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
1. ŻÓŁTEK Stanisław Józef – matematyk, Kraków, KNP
2. BERKOWICZ Konrad Szczepan – programista aplikacji, Trzcinica, KNP
3. LEWICKI Dawid Marian – politolog, Kielce, KNP
4. JAMRO Szymon – inżynier budownictwa, Stróżówka, bezpartyjny
5. SZTERLEJA Barbara Maria – szef kuchni, Biskupice Radłowskie, bezpartyjna
6. CZARNEK Norbert Jerzy – programista aplikacji, Kraków, KNP
7. BANDUŁA Magdalena Maria – student, Kraków, KNP
8. RYŚ Anna Magdalena – księgowy, Wola Filipowska, KNP
9. SAWICKA Nina Anna – muzyk, Opole, KNP
10. SZATAN Jarosław Kazimierz – przedsiębiorca, Olkusz, KNP
KW Platforma Obywatelska RP
1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria – posłanka, Kraków, PO
2. WENTA Bogdan Brunon – trener piłki ręcznej, Kielce, bezpartyjny
3. SONIK Bogusław Andrzej – poseł, Kraków, PO
4. ACHINGER Elżbieta Jadwiga – prawnik, Raciborsko, PO
5. ŚWIT Grzegorz Sławomir – pracownik naukowo-dydaktyczny, Bilcza, PO
6. GUT-MOSTOWY Andrzej Józef – ekonomista, Zakopane, PO
7. BISZTYGA Stanisław – ekonomista, Kraków, PO
8. PACEWICZ-PYREK Katarzyna Maria – przedsiębiorca, Brzesko, PO
9. HANDZEL Ludomir Paweł – menager, Nowy Sącz, bezpartyjny
10. GĄDEK Lidia Stanisława – lekarz, Lgota Wolbromska, bezpartyjna
KW Polska Razem Jarosława Gowina
1. GOWIN Jarosław Adam – wykładowca akademicki, Kraków, PRJG
2. BIELAN Adam Jerzy – politolog, Kraków, PRJG
3. PUCHAŁA Jan – pracownik samorządowy, Podłopień, bezpartyjny
4. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna – politolog, Mogilany, PRJG
5. CIEŚLAK Michał – agroekonomista, Oblekoń, PRJG
6. KRZYWDZIŃSKA Ewa Alicja – przedsiębiorca, Kraków, PRJG
7. AUGUSTYN Paweł Piotr – mechanizator rolnictwa, Lubcza, PRJG
8. JÓŹWIK Anna Irena – przedsiębiorca, Skarżysko-Kamienna, bezpartyjna
9. SADKIEWICZ Łukasz – pracownik samorządowy, Węgrzce Wielkie, PRJG
10. TWORZYDŁO-WOŹNIAK Iwona Maria – adwokat, Łazy, bezpartyjna
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. SIEKIERSKI Czesław Adam – nauczyciel akademicki, Warszawa, PSL
2. KOZAK Wojciech – inżynier mechaniki pojazdowej, Zabawa, PSL
3. KURTYKA Halina Ewa – menedżer, Zabierzów, PSL
4. SORYS Stanisław Andrzej – socjolog, Pleśna, PSL
5. OCZKOWICZ Beata – inżynier budownictwa lądowego, Kielce, PSL
6. PIĄTKOWSKA Monika Jadwiga – prawnik, Sygneczów, bezpartyjna
7. PAWLAK Mirosław Antoni – poseł, Mierzawa, PSL
8. KAŁA Józef – inżynier hutnik, Polanka Wielka, PSL
9. KĘDZIERSKA Magdalena Dorota – inżynier budownictwa, Kielce, PSL
10. DUTKA Bronisław – inżynier rolnictwa, Pisarzowa, PSL
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. LEGUTKO Ryszard Antoni – nauczyciel akademicki, Mników, bezpartyjny
2. DUDA Andrzej Sebastian – prawnik, Kraków, PiS
3. TERLECKI Ryszard Iwon – historyk, Kraków, PiS
4. GOSIEWSKA Beata Barbara – senator, Warszawa, PiS
5. MURZYN Leszek – nauczyciel, Mierzeń, Prawica
6. PALUCH Anna – poseł, Krościenko nad Dunajcem, PiS
7. BARTUŚ Barbara Halina – prawnik, Lipinki, PiS
8. PĘK Bogdan Marek – inżynier zootechnik, Kraków, PiS
9. BUBULA Barbara Ewa – filolog, Kraków, PiS
10. CZESAK Edward Stanisław – inżynier mechanik, Brzesko, PiS
KWW Ruch Narodowy
1. WINNICKI Robert Artur – dziennikarz, Zgorzelec, bezpartyjny
2. KLUSKA Łukasz Dominik – przedsiębiorca, Nowy Sącz, bezpartyjny
3. KENIG Jerzy – przedsiębiorca, Kielce, bezpartyjny
4. KASIŃSKI Szymon Witold – informatyk, Chrostowa, bezpartyjny
5. TŁUCZKIEWICZ Agnieszka Weronika – studentka, Ostrowiec Świętokrzyski, bezpartyjna
6. PROCHOWNIK Marlena Anna – studentka, Bielsko-Biała, bezpartyjna
7. DOBROWOLSKI Witold Jan – student, Zakopane, bezpartyjny
8. JEDYNAK Małgorzata – przedsiębiorca, Końskie, UPR
9. DĘBEK Monika Anna – pedagog, Piekary Śląskie, bezpartyjna
10. KOBYLAS Krzysztof Piotr – historyk, Zamość, bezpartyjny
KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy
1. SENYSZYN Joanna – nauczyciel akademicki – nauki ekonomiczne, Kraków, SLD
2. SZEJNA Andrzej Jan – prawnik, Warszawa, SLD
3. ŻURAWSKI Maciej Stanisław – piłkarz, Poznań, bezpartyjny
4. JASKIERNIA Jerzy Andrzej – nauczyciel akademicki-nauki prawne, Warszawa, SLD
5. PIETRZYK Sławomir Jan – dziennikarz, Kraków, bezpartyjny
6. ROMANOWSKA Irena Anna – nauczyciel historii, Busko-Zdrój, SLD
7. BERNAT Franciszek Jan – inżynier, Tarnów, SLD
8. ORKISZ Jan – inżynier, Olkusz, UP
9. BARTEL Barbara – psycholog, Warszawa, bezpartyjna
10. BIESIADA Dominika Anna – politolog, Kraków, SLD
KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
1. ZIOBRO Zbigniew – prawnik, Kraków, SPZZ
2. WŁOSOWICZ Jacek Władysław – ekonomista, Bilcza, SPZZ
3. MULARCZYK Arkadiusz – adwokat, Nowy Sącz, SPZZ
4. SIARKA Edward – nauczyciel, Podsarnie, SPZZ
5. MALEC Lucyna – księgowa, Łopoń, SPZZ
6. KIJ Beata Elżbieta – filolog j. hiszpańskiego, Końskie, bezpartyjna
7. GILARSKI Mirosław Jan – historyk, Kraków, SPZZ
8. GŁOZAK-ZEMAN Kinga Małgorzata – nauczyciel-logopeda, Oświęcim, bezpartyjna
9. KRAMARCZYK Andrzej Antoni – trener kolarzy, Stryszów, SPZZ
10. RAKOCZY Agnieszka Edyta – zarządca nieruchomości, Szczygłów, SPZZ
Komitety regionalne:
KW Demokracja Bezpośrednia
1. BACHLEJ Joanna Maria – prawnik, Kraków, DB
2. BRONIEWICZ Michał Paweł – student, Wola Zachariaszowska, DB
3. KISIELEWSKI Łukasz Piotr – student, Kraków, DB
4. KALISZ Katarzyna Anna – student, Kraków, bezpartyjna, pop. DB
5. SKWARŁO Cezary Szczepan – student, Krzeszowice, PL
6. JANIK Katarzyna Edyta – student, Tomaszów Mazowiecki, bezpartyjna, pop. DB
7. PASZCZA Bartosz Marek – student, Kraków, bezpartyjny, pop. DB
8. KOWRYGO Marcin Andrzej – student, Bielsko-Biała, bezpartyjny, pop. DB