Aktualności

Otwarty Turniej Szachowy „O statuetkę Św. Stanisława”

W niedzielę 15. grudnia w sali konferencyjnej Domu Parafialnego w Szczepanowie odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy „O statuetkę Św. Stanisława”.

W zmaganiach, które trwały od 10.00 do 14.00 najlepszym zawodnikiem okazał się pan Piotr Widła.
W klasyfikacji seniorów wyprzedził Mariusza Urbańskiego (powtórzył wynik sprzed roku), trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Ryszard Jękot. W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął Miłosz Szarota, drugie Marcin Szarota, a trzecie Wojciech Urbański. Najlepszą kobietą okazała się Pani Barbara Marzec z Łęk. Najmłodszym uczestnikiem był Oliwier Klimczak z Brzeska, który zajął 6 miejsce.

Na zwycięzców i uczestników Turnieju czekały puchary, dyplomy i nagrody związane z osobą św. Stanisława BM. Wręczali je ks. prałat Władysław Pasiut, Burmistrz Grzegorz Wawryka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Latocha oraz prezes LKS „Iskra” Grzegorz Kopacz.

Zawody „O statuetkę Św. Stanisława” zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund w tempie 15 minut na partię. Kojarzenia par dokonywano za pomocą programu komputerowego. W trakcie turnieju obowiązywały przepisy Kodeksu Szachowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów – Wiktor Łęczek.

Klub Sportowy LKS „Iska” Szczepanów dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację Turnieju – a w szczególności: – ks. prałatowi Władysławowi Pasiutowi – za wsparcie organizacyjne oraz honorowy patronat,
– Burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród,