Aktualności

Wyniki wyborów do PE

Do wyborów, które zadecydują kto będzie nas reprezentował w Parlamencie europejskim przystąpiło 45,69% uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu brzeskiego, zagłosowała ponad połowa mieszkańców Iwkowej podczas gdy najmniej do urn poszło mieszkańców Szczurowej.

Najlepszy wynik tak jak w skali kraju osiągnął komitet PiS

Komitet

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

22 980

68,96%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

5 966

17,90%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

1 689

5,07%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

1 316

3,95%

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

838

2,51%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI

210

0,63%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

200

0,60%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA

126

0,38%

Mandaty otrzymali:

ADAMOWICZ Magdalena            KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI     

ARŁUKOWICZ Bartosz Adam      KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

BALT Marek Paweł         KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

BELKA Marek Marian     KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

BIEDROŃ Robert             KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA    

BIELAN Adam Jerzy        KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław                KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

BUZEK Jerzy Karol           KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

CIMOSZEWICZ Włodzimierz       KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

CZARNECKI Ryszard Henryk       KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

DUDA Jarosław                   KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI  

FOTYGA Anna Elżbieta  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

FRANKOWSKI Tomasz   KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria        KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

HALICKI Andrzej Witold               KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

HETMAN Krzysztof Andrzej        KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

HÜBNER Danuta Maria KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI         

JAKI Patryk Tomasz        KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

JARUBAS Adam Sebastian          KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

JURGIEL Krzysztof           KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KALINOWSKI Jarosław  KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

KARSKI Karol Adam        KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KEMPA Beata Agnieszka              KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KLOC Izabela Helena      KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KOHUT Łukasz Marcin   KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA    

KOPACZ Ewa Bożena     KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

KOPCIŃSKA Joanna Maria           KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek              KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KRUK Elżbieta Małgorzata           KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

LEGUTKO Ryszard Antoni            KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

LEWANDOWSKI Janusz Antoni  KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

LIBERADZKI Bogusław Marian   KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna         KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

MAZUREK Beata              KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

MILLER Leszek Cezary   KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna         KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria        KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

OLBRYCHT Jan Marian   KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

PORĘBA Tomasz Piotr   KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

RAFALSKA Elżbieta         KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

RZOŃCA Bogdan Józef  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil     KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

SIKORSKI Radosław Tomasz       KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

SPUREK Sylwia Iwona    KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA    

SZYDŁO Beata Maria      KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

TARCZYŃSKI Dominik    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

TOBISZOWSKI Grzegorz Józef   KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

WASZCZYKOWSKI Witold Jan     KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria      KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

ZALEWSKA Anna Elżbieta            KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ        

ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz      KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Powiązane artykuły

Back to top button