Aktualności

Mistrzostwa Polski w kręglach do pełnych

W dniach 14 – 16 czerwca na Kręgielni BOSiR w Brzesku odbyły się Mistrzostwa Polski w kręglach do pełnych. Organizatorami zawodów byli Polski Związek Kręglarski, BOSiR Brzesko oraz TKKF SOKÓŁ Brzesko. Zawody tej rangi odbyły się już po raz drugi od czasu wyremontowania brzeskiego obiektu. Kolejny raz pokazaliśmy, że w naszym małym miasteczku możemy stworzyć wspaniałe widowisko sportowe. Do naszej kręgielni przyjechało 96 zawodników z całej Polski w tym 22 kobiety i 74 mężczyzn. Rywalizacja toczyła się zarówno w indywidualnych startach jak i drużynowo. I właśnie w klasyfikacji drużynowej Brzesko okazało się bezkonkurencyjne, gdzie dwa pierwsze miejsca przypadły miejscowym zawodnikom. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna CARLSBERG 2 w składzie: Marek Szczupak, Wojciech Szczupak oraz Jan Guzek, drugie miejsce zajęła drużyna BAKUTIL w składzie: Krzysztof Szuba, Marcel Kociołek oraz Krzysztof Zuzia. Serdecznie gratulujemy. W klasyfikacji indywidualnej miejscowi zawodnicy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Miejsce 4 zajął Marcel Kociołek, miejsce 6 Jan Guzek, miejsce 9 Krzysztof Zuzia. W klasyfikacji kobiet miejsce 6 zajęła Jadwiga Baran. Gratulujemy. Rywalizacja zawodników toczyła się w rzutach do pełnych po 60 rzutów. Warto podkreślić, iż po raz pierwszy na naszym obiekcie padł wynik ponad 400 strąconych kręgli na 60 rzutów co należy uznać za rekord kręgielni. Jak się później okazało zwycięzca zawodów Remigiusz Szabel uzyskał wynik 408 pkt. Gratulujemy. Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Brzeska Pan Grzegorz Wawryka oraz Prezes Polskiego Związku Kręglarskiego Pan Jan Majchrzak. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy gościć najlepszych zawodników sportu kręglarskiego w Brzesku. Szczegółowe wyniki na www.sportbrzeski.pl.

Mistrzostwa Polski w Kręglach Pełnych :: Brzesko 2013